Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Amasya’ya yerel mimari ile sosyal konutlar yapıyor!

TOKİ Amasya’ya yerel mimari ile sosyal konutlar inşa ediyor. (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, 376 konutluk projenin şantiye alanını inceledi..


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, idarenin Amasya şantiyelerinde incelemelerde bulundu.

 

İlk olarak Amasya Merzifon’da inşası yaklaşık yüzde 80 seviyesine ulaşan 376 konutluk projenin şantiye alanını inceleyen Turan,  yerel mimariyi barındıran projenin en kısa sürede tamamlanacağını söyledi. Turan, inşası devam eden 376 konutluk projenin yeni bir yaşam alanı oluşturacağını da vurguladı.

 

“Amasya’da 4 bin 839 konutun inşasına başladık”

 

Amasya Suluova’da inşası yüzde 75 seviyesine ulaşan 665 konutluk projeyi de inceleyen Turan, “Amasyalı vatandaşlarımızın konut ihtiyacını karşılamak için çalışıyoruz. Bugüne kadar Amasya ilimizde 4 bin 839 konutun yapımına başladık. Bu konutlarımızın 3 bin 332’sini tamamladık” dedi.

 

Amasya şantiye incelemeleri kapsamında son olarak merkezde inşası devam eden 356 konutluk projenin şantiyesini inceleyen Turan, “Konutlarımız hızla yükseliyor. Projemiz tamamlandıktan sonra bölgeye yeni bir değer katacak” ifadelerini kullandı.


TOKİ’den Amasya’ya 477 milyon TL’lik yatırım

 

Amasya’da da okulundan, hastanesine, ticaret merkezinden kamu binasına kadar birçok yatırımı yaptıklarını belirten Turan, “Amasya’da bugüne kadar hastane, 9 cami, 7 ticaret merkezi, pansiyon, kamu hizmet binası, 2 ilkokul ve lise olmak üzere toplam 477 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik” açıklamasında bulundu.Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016