Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Ankara Kuzeykent Konutları açık artırmayla satılacak!

TOKİ Başkanı Ergün Turan, KuzeyKent Projesi’nde ilk etapta 250 konutu 'Açık Artırma Yöntemi' ile satışa sunacaklarını açıkladı..


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, “Yeni bir yaşam alanı olan ve farklı gelir grubundan insanları aynı yerde buluşturacak KuzeyKent Projesi’nde ilk etapta 250 konutu 'Açık Artırma Yöntemi' ile satışa sunacagız” dedi.


Açık artırma 6 Mart 2018 günü saat 11.00’de TOKİ’nin  Ankara  Bilkent’teki merkezinde yapılacak. 


Posta gazetesinde yer alan habere göre, Ergün Turan, yaptıkları ve yapacakları ihalelerinin ayrıntılı bilgisine www.toki.gov.tr adresinden ulaşılabildiğini aktararak, ihaleye katılım şartları, proje detayları ve diğer ayrıntıların internet sayfalarında yer aldığını söyledi.


Açık arttırmaya sunulacak 250 dairenin 176’sının 3 oda 1 salon, 16’sının 3 oda 1 salon dubleks ve 58’inin ise 4 oda 1 salon planında inşa edildi. Konutlar 235 bin liradan başlayan fiyatlardan satılacak. Yüzde 10, yüzde 15, yüzde 25 peşinat, 96, 108, 120 ay vade seçenekleri ile ev sahibi olunabilecek.


Açık arttırmaya ilişkin bankacılık hizmetlerinin Türkiye Halk Bankası A.Ş. tarafından yürütüleceğini de sözlerine ekleyen Turan, “Başvurular, teminatlar Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin tüm şubeleri aracılığı ile kabul edilecektir. Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde de başvuru kabul edilecektir” dedi.

 

5 BİN KONUTLUK YENİ BİR YAŞAM ALANI

 

Mehmet Ergün Turan, dar gelirli, konuta erişmekte zorlanan vatandaşları konut sahibi yaptıklarını söyleyerek konut inşaatının yanında ihtiyaç duyulan her alanda projeler ürettiklerini belirtti. 


KuzeyKent Projesi’nin Ankara yeni bir değer katacağını da ifade eden Turan, “Proje kapsamında toplam 5 bin 82 konut inşa ediyoruz. Projemiz, içinde barındırdığı ticari, kültürel, eğitim, sağlık, spor, ibadet yapıları ve tesisleri ile her türlü ihtiyaca cevap verirken Ankara‘nın yaşayan en büyük rekreasyon alanı olacak” dedi.


YEŞİL İLE DOLU BİR YAŞAM

250 konutun satışa sunulacağı KuzeyKent Projesi’nde 0-5 yaş okul öncesi çocuk grubundan üniversite gençliğine, kadınlardan erkeklere, tüm nüfus profillerine dönük sosyal alanların olduğunu da söyleyen Turan,  “Ankara’ya yeni bir değer katacak proje ile vatandaşlarımız yeşil alanla daha çok buluşacak. 700 bin metrekare alan üzerinde 76 bin ağaç, 5 milyon çalı yer alacak. Kuzey Yıldızı rekreasyon alanında ise, 23 farklı büyüklükte süs havuzu, müzik ve dans eşliğinde ses-ışık ve su oyunu gösterilenin yapılmasına imkan veren havuz,  2 giriş kapısı,  21 restoran, 10 lokanta, 10 kafe, 817 araç kapasiteli açık otopark, yaşlılar merkezi 5 bin kişilik amfi, nikah ve düğün salonu yer alacak”  dedi.


 


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016