Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Ankara Mamak Gülseren 1. Etap teslimleri başladı!

TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi 1.Etap’taki konutların hak sahiplerine teslim işlemleri bugün başladı. Teslim işlemleri 30 Eylül'de sona erecek.


TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi 1.Etap’taki konutların hak sahiplerine teslim işlemleri bugün başladı. Teslim işlemleri 30 Eylül'de sona erecek.


Bu çerçevede ;  Konut teslimleri, İdare tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Projenin müşavir firması olan Metroplan Müş.Müh.San.Tiv.Ltd.Şti. aracılığıyla gerçekleştirilecektir.


Konut teslimleri Toplu Konut Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.


Alt gelir grubu ve kentsel dönüşüm kapsamında satışı yapılan konutlar için ilk dönemsel artış Ocak 2017’de uygulanacak olup, ilk taksit ödemesi konut teslimini izleyen ay itibariyle başlatılacaktır.


Şehit Ailesi ve Terör Malulü kontenjanından konut alanların ilk taksit ödemesi konut teslimini izleyen ay itibariyle başlatılacaktır.


3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T. Halk Bankası A.Ş. Abidinpaşa Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinde önce Banka şubesine başvuracaktır. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.


Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:


Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),

Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin konut alıcısında bulunan nüshası,

Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

 

Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016