Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Balıkesir Manyas emekli evleri!

TOKİ Balıkesir Manyas Konutları'nda 500 adet daire emekli kategorisinde satışa çıkarıldı. Başvurular 14 Mart'tan itibaren alınacak..TOKİ Balıkesir Manyas Konutları'nda 500 adet daire emekli kategorisinde satışa çıkarıldı. TOKİ Balıkesir Manyas emekli evleri başvuruları 14 Mart ile 31 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. 


Başvuru işlemleri T. Halk Bankası A.Ş.’nin Balıkesir İlinde bulunan yetkili şubeleri aracılığıyla kabul edilecek. Kura tarihi 20 Nisan 2016 olarak belirlendi.


Projede 2+1 dairelere yer veriliyor.Projede 500 TL başvuru ücreti talep ediliyor. TOKİ Balıkesir Manyas Konutları fiyatları ise henüz netleşmedi. 


Balıkesir TOKİ Manyas Evleri ödeme planı doğrultusunda yüzde 12 peşinatta kalan kısım 180 ay, yüzde 20 peşinatta ise kalan kısım 240 ay vade avantajı sunuluyor. TOKİ Balıkesir Manyas Projesi'nde taksitler teslimden sonra ödeniyor. 


Balıkesir Manyas TOKİ emekli başvuru şartları


1- T.C. vatandaşı olması,

2- Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanacaktır.).

6- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.Satış duyurusu için tıklayınız.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016