Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ başvuru ücreti 2018!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın ürettiği konutlara belli şartlara sahip kimseler TOKİ başvuru ücretini de ödeyerek evlere başvuru yapabiliyor. Peki, TOKİ başvuru ücreti 2018 ne kadar?


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın alt gelir grubu için ürettiği konutlara başvuru şartlarını taşıyan kimseler başvurabiliyor. 


Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir) gerekiyor.


Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması aranıyor. Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmıyor. Peki, TOKİ başvuru ücreti 2018 ne kadar?


TOKİ başvuru ücreti 2018


Alt gelir grubu ile emekli konutları için yapılacak başvurularda yatırılması gereken TOKİ başvuru ücreti 2018 şu şekilde;


Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanmaktadır.).
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016