Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Bitlis Merkez sözleşme dönemi başlıyor!

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Bitlis Merkez Projesi kapsamında yer alan konutlar için yedek hak sahiplerinin sözleşme imzalama işlemleri yarın başlıyor..


T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Bitlis Merkez Projesi kapsamında yer alan konutlar için yedek hak sahiplerinin sözleşme imzalama işlemleri, ilan edilen program doğrultusunda yapılacak.


Bitlis Merkez Projesi'nde hak sahipleri için sözleşme imzalama dönemi yarın başlıyor. Sözleşmeler en son 17 Şubat 2017 tarihinde imzalanacak.


T. Halk Bankası A.Ş. Bitlis Merkez Şubesinde Konut Seçim ve Sözleşmesi imzalama (peşinat yatırma) işlemlerini gerçekleştireceklerdir. Hak sahipleri, konut peşinat bedelini (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) ve masraflarını, Konutun satış fiyatı üzerinden %0,948 (binde dokuz virgül kırk sekiz) oranında damga vergisi, peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş) oranında BSM yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini T. Halk Bankası A.Ş. Karaman Sanayi Sitesi Şubesinde imzalayacaklardır.


1. Yedek hak sahipleri, ilan edilen programa göre kendisine bildirilen günde, fakat kendi seçim sırası geçtikten sonra, farklı bir saatte seçim yapmak üzere gelirse, o gün için belirlenen alıcılar işlemlerini tamamladıktan sonra seçim yaparak sözleşme imzalayacaklardır .


2. Kendisine bildirilen günden daha sonraki günlerde sözleşme imzalama işlemleri bitmeden işlem yapmak üzere gelirse, o gün için belirlenen alıcılar işlemlerini tamamladıktan sonra seçim yaparak sözleşme imzalayacaklardır.


- Sözleşme imzalama programında belirtilen tarih mesai bitimine kadar yedek hak sahipleri sözleşme imzalama işlemlerini gerçekleştirmezler ise konut alma haklarını kaybedeceklerdir.