Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Çanakkale Ayvacık emekli evleri!

Çanakkale Ayvacık’ta “Emekli Grubu Konut Projesi” kapsamında İdare tarafından inşa ettirilecek 2+1 nitelikli 160 satışa sunuluyor..


Çanakkale Ayvacık’ta “Emekli Grubu Konut Projesi” kapsamında İdare tarafından inşa ettirilecek 2+1 nitelikli 160 Konut için, 27 Haziran – 29 Temmuz 2016 tarihleri arasında T.C Ziraat Bankası A.Ş’nin Çanakkale İlinde bulunan yetkili Şubeleri aracılığı ile başvurular kabul edilecektir.


Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında 09 Ağustos 2016 tarihinde Hak Sahibi Belirleme kurası çekilecektir.


Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir. 


Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek olup, peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. 
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016