Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Çankırı’da 249 konutun yeni sahipleri belirlendi!

TOKİ tarafından Çankırı Merkezde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim” kapsamında inşa edilen projeden 249 konutun hak sahipleri belirlendi.


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Çankırı Merkezde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim” kapsamında inşa edilen projeden 249 konutun hak sahipleri belirlendi. Kura bugün Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde noter huzurunda çekildi.


TOKİ ile Çankırı Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilen “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi”nde yerinde dönüşüm esas alınarak ve hak sahipleriyle uzlaşılarak alandaki yıkımlar gerçekleştirilmiş ve konutların inşaatı başlatılmıştı. Şubat ayında çekilen kura ile “Kentsel Dönüşüm” kapsamında 163 hak sahibinin konutları belirlenmişti. Projeden kalan 249 konut ise kura ile satışa sunuldu.


249 konut için 1’i şehit ailesi, 29’u engelli ve 46’sı emekli olmak üzere 320 başvuru geldi.


233 adet 2+1 planındaki konut 576 TL’den, 16 adet 3+1 planındaki konut ise 809 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 10, yüzde 15, yüzde 25 peşinat, 120, 156, 180 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu. 


TOKİ Çankırı’da 249 konutun yeni sahipleri belirlendi!


TOKİ, sosyal konut mimarilerinin “kendi yöresinden, kendi yaşantısından izler taşıması”nı amaçlıyor.


Çankırı “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi”nde geleneksel mimarinin kendine özgü güzelliği, modern malzeme ve tekniklerle günümüze taşındı.  Cephelerde zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, kat silmeleri, cephe ve çatılarda geleneksel Türk evini yansıtan çıkmalar kullanıldı.


Yerleşim alanı, nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016