Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Elazığ Merkez Zafran Evleri teslim edildi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Elazığ Merkez Zafran Mahallesi'nde hayata geçirilen konutlar teslim ediliyor...


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Elazığ Merkez Zafran Mahallesi'nde hayata geçirilen konutlar teslim ediliyor. Teslim işlemleri bugün sona eriyor.


Bu çerçevede ; 


• Konut teslimleri, İdare tarafından hazırlanan “Konut Teslim Programı” çerçevesinde projenin Müşavir Firması olan BCT İNŞ. MİM. MÜH. MÜŞ. A.Ş. tarafından Elazığ Zafran Mahallesi Şantiyesinde gerçekleştirilecektir. 


• Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır. 


• Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir. 


• Alıcıyla imzalanan gayrimenkul satış sözleşmesi kapsamında satışa/teslime konu konutun sigorta ve DASK işlemleri aracı Banka tarafından yaptırılacak ve bedelleri, KDV ile birlikte tahsil edilecektir. 


• 3065 sayılı KDV kanunu gereğince, teslim işlemi nedeniyle doğan %1 oranındaki KDV tutarı Türkiye Halk Bankası A.Ş. Hürriyet Şubesi tarafından tahsil edilecektir; bu aşamada aracı Banka tarafından kesilen KDV faturası konut teslim anında alıcı tarafından müşavir firmaya yetkililerine ibraz edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair fatura ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirlmeyecektir.