Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Erbaa'da 224 yeni konut inşa edecek!

Yer tahsisi ve başvuru işlemleri daha önce gerçekleştirilen 224 TOKİ konutunun yapım ihalesi 6 Mart 2017, saat 14.00'da İstanbul’da yapılacak..


Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım'ın önemli projeleri arasında yer alan, yer tahsisi ve başvuru işlemleri daha önce gerçekleştirilen 224  TOKİ  konutunun yapım ihalesi 6 Mart 2017, saat 14.00'da İstanbul’da yapılacak. 


Yapılacak ihalenin ardından Ahmet Yesevi Mahallesinde 224 konut, bir ticaret merkezi ve bir caminin inşasına başlanacak. Erbaa’da yıllardır arsa bulunamamasının gerekçe gösterilerek TOKİ konutu yapılamadığını hatırlatan Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, ''TOKİ biz göreve gelmeden önce Erbaa için hayaldi. Biz seçimlerden önce Erbaalı hemşerilerimize bir söz vermiştik. Verdiğimiz sözü gerçekleştirmiş olmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. İhalenin yapılmasından sonra 224 konut, bir ticaret merkezi, bir cami, altyapı ve çevre düzenlemeleri için ilk kazma vurulacak. Konut sahibi olmak isteyen ve başvurularını gerçekleştiren vatandaşlarımız merakla bu haberi bekliyorlardı. 6 Mart’ta ihalemiz tamamlanacak. Erbaalı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun'' dedi.


Hürriyet 
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016