Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Erzurum Aziziye Ilıca sözleşme dönemi başladı!

TOKİ Erzurum Aziziye Ilıca 2.Etap Projesi kapsamında yer alan 3+1 konutların sözleşme imzalama dönemi bugün başladı..


T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Erzurum Aziziye Ilıca 2.Etap Projesi kapsamında yer alan 3+1 konutlar için yedek hak sahipleri, ilan edilen program doğrultusunda T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Erzurum Ilıca Şubesinde Konut Seçim ve Sözleşmesi imzalama (peşinat yatırma) işlemleri gerçekleştirecekler.


Sözleşme imzalama işlemleri bugün itibari ile başladı. Sözleşmeler 22 Ekim 2018 tarihine kadar imzalanabilecek.


Hak sahipleri, konut peşinat bedelini (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) ve masraflarını, peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş) oranında BSM yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Erzurum Ilıca Şubesinde imzalayacaklardır. 


1. Yedek hak sahipleri, ilan edilen programa göre kendisine bildirilen günde, fakat kendi seçim sırası geçtikten sonra, farklı bir saatte seçim yapmak üzere gelirse, o gün için belirlenen alıcılar işlemlerini tamamladıktan sonra seçim yaparak sözleşme imzalayacaklardır . 


2. Kendisine bildirilen günden daha sonraki günlerde sözleşme imzalama işlemleri bitmeden işlem yapmak üzere gelirse, o gün için belirlenen alıcılar işlemlerini tamamladıktan sonra seçim yaparak sözleşme imzalayacaklardır. 


• Sözleşme imzalama programında belirtilen tarih mesai bitimine kadar yedek hak sahipleri sözleşme imzalama işlemlerini gerçekleştirmezler ise konut alma haklarını kaybedeceklerdir.