Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Hatay İskenderun Düğünyurdu sözleşme dönemi başladı!

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Hatay İskenderun Düğünyurdu Mahallesi Projesi kapsamında yer alan 3+1 konutlar için yedek hak sahipleri için sözleşme dönemi başladı..


T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Hatay İskenderun Düğünyurdu Mahallesi Projesi kapsamında yer alan 3+1 konutlar için yedek hak sahipleri, ilan edilen program doğrultusunda, 18 – 29 Aralık 2017 tarihleri arasında sözleşmelerini imzayabilecek.


Konut Seçim ve Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama işlemleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. Hatay İskenderun Şubesinde gerçekleştirilecek.


Hak sahipleri, konut peşinat bedelini ve masraflarını, peşinat bedeli üzerinden yüzde 0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden yüzde 5 (yüzde beş) oranında BSM yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini Türkiye Halk Bankası A.Ş. Hatay İskenderun Şubesinde imzalayacaklar.


1. Yedek hak sahipleri, ilan edilen programa göre kendisine bildirilen günde, fakat kendi seçim sırası geçtikten sonra, farklı bir saatte seçim yapmak üzere gelirse, o gün için belirlenen alıcılar işlemlerini tamamladıktan sonra seçim yaparak sözleşme imzalayacaklar. 


2. Kendisine bildirilen günden daha sonraki günlerde sözleşme imzalama işlemleri bitmeden işlem yapmak üzere gelirse, o gün için belirlenen alıcılar işlemlerini tamamladıktan sonra seçim yaparak sözleşme imzalayacaklar.