Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ indirim başvuruları yarın başlıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik yüzde 20 indirim kampanyasında başvurular yarın başlıyor..


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik yüzde 20 indirim kampanyasında başvurular yarın başlıyor.


Yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyenler için banka kredisini 120 ay vade imkanı ile 0,99 faiz oranından kullanabilecek.


TOKİ Başkanı Turan, kampanya kapsamındaki konut ve iş yeri sahiplerinin borç bakiyelerini Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzaladıkları bankalardan çekecekleri konut kredisi ile de kapatabileceklerini açıkladı ve faizlerin indirildiği müjdesini verdi. 


Turan şu açıklamalarda bulundu: "Konut faiz oranlarının yüzde 1'in altına inmesi gerekiyordu. Biz de bu yıl bankalarımıza bunu belirttik. Bankalarımız da bu çağrıya cevap verip konut kredisi faizlerini 50 bin liraya kadar 120 ay vade imkanı ile 0,99'dan verecek. 50 bin liranın üzerindeki kredi oranları ise 120 aya kadar yüzde 1,06 faiz oranıyla verilecek. Yapılan bu uygulama ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'faiz indirin' çağrısına da eşlik etmiş olduk.


Bankalar geçen hafta itibarıyla indirime gittiler. Faizlerin 50 bin liraya kadar 120 ayda 0,99'a gelmesi önemli bir adımdır. Bunun 50 bin lira üzerinde de uygulanması gerekmektedir." dedi. 


"Son başvuru tarihi 18 Mayıs"


TOKİ yüzde 20 indirim kampanyasından satışları 2016 sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2016 sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanabiliyor. Kampanyaya vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi. İndirim kampanyası için başvurular en son 18 Mayıs'ta yapılabilecek.


Turan, geçen yıl borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasından 17 bin 706 kişinin faydalandığını kaydederek, 950 milyon 767 bin lira borç kapatıldığını ifade etti.


Turan ayrıca, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini de söyledi.
 


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016