Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ indirim kampanyası 2016 başvuru şartları!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2016 yılı için de erken ödeme indirim kampanyası başlattı. Peki, TOKİ indirim kampanyası 2016 başvuru şartları nelerdir?


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Başbakanlık Toplu Konut  İdaresi Başkanlığı, 2016 yılı için de erken ödeme indirim kampanyası başlattı.


Buna göre, TOKİ'den ev veya işyeri alan kimseler borcun kalanını peşin ödemeleri halinde TOKİ'nin belirlediği indirimden yararlanabilecek.


Kampanyada, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak. İndirim kampanyası için başvurular 22 Ağustos - 30 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılabilecek.  


Peki, bu kampanyaya kimler başvurabilecek? Kimler başvuramayacak? TOKİ indirim kampanyası 2016 başvuru şartları nelerdir?


TOKİ indirim kampanyası 2016 başvuru şartları

 

- İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor. 

 

- Kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. 


- Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmemiş olup, bu durumda indirimden yararlanılamayacak.


- Kampanyadan 175 bin alıcı yararlanabilecek.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016