Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ indirim kampanyası 4 gün sonra başlıyor!

TOKİ'den ev veya işyeri alıp da borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyenlerin beklediği indirim kampanyası başlıyor.


TOKİ'den ev veya işyeri alıp da borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyenlerin beklediği indirim kampanyası başlıyor. Vatandalar kampanya için 4 gün sonra 22 Ağustos'tan itibaren başvuruda bulunabilecek. 


İndirim kampanyası için başvuru dönemi 30 Eylül 2016 tarihinde sona erecek. Kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. 

 

İndirim kampanyadan yararlanmak isteyenler bu süre içerisinde ilgili bankaya başvuruda bulunabilecekler. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.  

 

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor. 


TOKİ indirim kampanyası dahilinde, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak. Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016