Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ indirim kampanyası başvuruları 5 gün sonra başlıyor!

TOKİ'den ev veya işyeri alıp da borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyenler için bu sene de indirim kampanyası düzenleniyor. TOKİ indirim kampanyası 5 gün sonra 22 Ağustos'ta başlıyor.


TOKİ'den ev veya işyeri alıp da  borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyenler için bu sene de indirim kampanyası düzenleniyor. TOKİ indirim kampanyası 5 gün sonra 22 Ağustos'ta başlıyor. 


Kampanya dahilinde, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak. İndirim kampanyası için başvuru dönemi 30 Eylül 2016 tarihinde sona erecek.


Kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. 

 

İndirim kampanyadan yararlanmak isteyenler bu süre içerisinde ilgili bankaya başvuruda bulunabilecekler. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.  

 

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor. 
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016