Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ indirim kampanyası detayları!

TOKİ, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyasını başlatıyor. İşte TOKİ indirim kampanyası detayları..


TOKİ, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyasını başlatıyor. Kampanya ile borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak. 


İndirim kampanyası için başvurular 22 Ağustos - 30 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılabilecek. Ancak bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.


İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor. 

 

175 bin alıcının yararlanabilceği kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanabiliyor. Ancak vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi. 

 

TOKİ tarafından satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış ve geri ödemeleri hali hazırda devam eden 174 bin 441 konut ve bin 379 işyeri bulunuyor. 

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016