Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ indirim kampanyasına ilk gün 409 kişi başvurdu!

TOKİ tarafından borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlenen indirim kampanyasına ilk gün 409 kişi başvurdu..


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlenen yüzde 20 indirim kampanyası ilk günden yoğun ilgi ile karşılaştı. TOKİ indirim kampanyasına ilk gün 409 başvuru geldi.


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, tapularını hemen almak isteyen kişilerin kampanyaya gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını belirten TOKİ  Başkanı Ergün Turan, şu açıklamalarda bulundu: "TOKİ'den sosyal konut satın alan, çoğu alt gelir grubundan vatandaşlarımıza yüzde 20 erken ödeme indirimi ile önemli bir fırsat sunduk. 100 bin lira borcu olan bir vatandaşımızın 18 Mayıs'a kadar borcunu kapatması halinde, 80 bin lira ödeyeceğini belirttik. Kampanyamız ilk gün oldukça ilgi gördü ve ilk 409 vatandaşımız 19 milyon 778 TL'lik borçlarını kapatıp tapularını aldı." 


TOKİ indirim kampanyasına ilk gün 409 kişi başvurdu!


Borç kapatmaları için son gün uyarısı 

2018 yılı indirim kampanyasına kamu bankalarının destek verdiğini ifade eden Başkan Turan, "Kamu bankaları borçlarını kredi ile kapatacak vatandaşlarımıza 0,99'dan kredi imkanı sundu. 18 Mayıs tarihine kadar başvuru sayısının daha da artacağını düşünüyorum. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında, söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak. dedi.


Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerinin indirim kampanyasına dahil edilmediğini belirten Turan "Kampanyamızdan, satışları 2016 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2016 yılı sonuna kadar başlamış konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak." dedi.
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016