Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ indirimi 2017 ne zaman?

Dar gelirli ve emekli vatandaşları ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2017'de de indirim kampanyası düzenleyecek. Peki, TOKİ indirimi 2017 ne zaman?


Dar gelirli ve emekli vatandaşları ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2017'de de indirim kampanyası düzenleyecek.


TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, indirim kampanyası ile ilgili olarak "Eylül ayında yüzde 20 indirim kampanyamızı başlatacağız." dedi. İşte Turan'ın konuşması;


"2016’da 65 bin konut inşa ettik. Bu rakam ülkemizde üretilen toplam konutun yüzde 10’udur. Eylül ayında yüzde 20 indirim kampanyamızı başlatacağız. Emekli vatandaşlarımıza her projeden kontenjan ayırıyoruz. Bu yıl hiç konut sahibi olmamış 20 bin emeklimizi konut sahibi yapacağız. 

Kentsel dönüşüm Türkiye’de yavaşlamaması gereken bir konu. 54 şehirde çalışmalarımız devam ediyor. 


Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmeyecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor." 

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016