Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ indiriminden faydalanabilir miyim?

TOKİ borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak. Peki, siz de "TOKİ indiriminden faydalanabilir miyim?" diye soruyorsanız işte yanıtı..


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı M. Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini açıkladı. TOKİ borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak.


Bu açıklamanın üzerinde TOKİ alıcıları erken ödeme yapabilmek için harekete geçti. Ancak ödeme başvurusunda bulunabilmek için akıllara gelen ilk soru "TOKİ indiriminden faydalanabilir miyim?" oldu.


2016 yılı TOKİ indiriminden 175 bin alıcı yararlanabiliyor. Peki, kimler yararlabilir?


İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor. 

 

Kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. 


Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016