Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ indiriminden kimler yararlanabilir?

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyasını başlatıyor. Peki, TOKİ indiriminden kimler yararlanabilir?


Başbakanlık Toplu Konut  İdaresi Başkanlığı, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyasını başlatıyor.  


2016 TOKİ indirimi kampanyası için başvurular 22 Ağustos - 30 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim uygulanmıyor.


TOKİ borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak. Peki, TOKİ indiriminden kimler yararlanabilir? Kimler yararlanamaz?


TOKİ indiriminden 175 bin alıcı yararlanabiliyor. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor. 

 

Kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi. 

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016