Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Karaman Merkez Kırbağı sözleşme dönemi başladı!

Karaman Merkez Kırbağı 492 Konut Kuralı satış işlemleri kapsamında Yedek hak Sahipleri için sözleşme dönemi bugün başlıyor..


Karaman Merkez Kırbağı 492 Konut Kuralı satış işlemleri kapsamında Yedek hak Sahipleri 04 Ocak-18 Ocak 2018 tarihleri arasında konut seçimi yaparak sözleşme imzalama işlemlerini gerçekleştireceklerdir.


T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Karaman Merkez Kırbağı Konut Projesi kapsamında yer alan konutlar için yedek hak sahiplerinin sözleşme imzalama işlemleri, ilan edilen program doğrultusunda, 04/01/2018 – 18/01/2018 tarihleri arasında T.Halk Bankası A.Ş. Sanayi Sitesi Şubesinde Konut Seçim ve Sözleşmesi imzalama (peşinat yatırma) işlemlerini gerçekleştireceklerdir.


Hak sahipleri, konut peşinat bedelini (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) ve masraflarını, peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş) oranında BSM yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini T.Halk Bankası A.Ş. Karaman Sanayi Sitesi Şubesinde imzalayacaklardır. 


1. Yedek hak sahipleri, ilan edilen programa göre kendisine bildirilen günde, fakat kendi seçim sırası geçtikten sonra, farklı bir saatte seçim yapmak üzere gelirse, o gün için belirlenen alıcılar işlemlerini tamamladıktan sonra seçim yaparak sözleşme imzalayacaklardır. 


2. Kendisine bildirilen günden daha sonraki günlerde sözleşme imzalama işlemleri bitmeden işlem yapmak üzere gelirse, o gün için belirlenen alıcılar işlemlerini tamamladıktan sonra seçim yaparak sözleşme imzalayacaklardır.