Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Karaman sözleşme işlemleri sona eriyor!

Karaman Organize Sanayi Çalışanları Belediye Projesi Sözleşme İmzalama İşlemleri bugün mesai bitiminde sona eriyor..


TOKİ ile Karaman Belediye Başkanlığı işbirliği çerçevesinde yürütülen Karaman Organize Sanayi Bölgesi Çalışanları Toplu Konut Projesi kapsamında (2+1)  nitelikli olmak üzere toplam 428 konut satışa sunulmuştur.

           

Proje kapsamında inşa edilen 428 adet konut için 357 adet başvuru alınmış ve 357 adet konut alıcısı için “Konut Belirleme Kurası” çekildi. Söz konusu Projede, Temerküz Şube T. Halk Bankası A.Ş. Sanayi Sitesi Şubesi olup, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve Müzakere Tutanağı bu Şube tarafından imzalatılıyor.


Konut alıcılarından konut satış bedellerinden;

B1 tipi (2+1) alt gelir grubu konutlar için; Sözleşme imzalama aşamasında %12, %15 ve %20 peşinat tahsil edilecektir. Ancak başvuru süresi içinde tahsil edilen başvuru bedelleri peşinat tutarından düşülerek kalan bakiye tahsil edilecektir. 


Borç bakiyesi aylık taksitler halinde %12 peşinat ve 180 ay vade, yüzde 15 peşinat 216 ay vade ve yüzde 20 peşinat 240 ay vade ile alınacaktır.. Her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yıldaiki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre arttırılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış teslim tarihini takip eden dönem/ay itibariyle başlatılacaktır.
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016