Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Kayabaşı'nda 1500 konutluk yeni proje yapacak!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Kayabaşı'nda 1500 konutluk yeni proje yapmaya hazırlanıyor. Proje için başvurular 6 içinde başlayacak..


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) geçtiğimiz haftalarda Kayabaşı'nda satışa sunduğu 1.892 adet konuta 39 bini aşkın talep gelmesi üzerine yeni konut hamlesi başlatmaya karar verdi. 

 

"Başvurular 6 ay içinde başlayacak"

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Şimdi de yeniden İstanbul’da dar gelirli vatandaşlarımız için 1500 konutu satışa sunacağız. Başvurular altı ay içerisinde başlar. Vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız" dedi. 


Taksitler 600 TL'den başlayacak

Hürriyet Gazetesi muhabirlerinden Gülistan Alagöz'ün haberine göre; TOKİ'nin Kayabaşı'nda satışa çıkaracağı yeni 1.500 konutluk projesinde fiyatlar 150 bin TL'den başlayacak. Projede aylık taksitler ise 600 TL'den başlayacak.Dar ve orta gelirli vatandaşlar için yıllardır önemli projeler yaptıklarını ifade eden Turan, "Üretim felsefemizin temelini dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza dönük konut projelerimiz oluşturuyor. Amacımız hiç konut sahibi olmamış vatandaşlarımızı konut sahibi yapmaktır. Anadolu’da olduğu gibi İstanbul’da da konut üretimimize hızla devam ediyoruz" dedi.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016