Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Kayaşehir başvuru şartları!

TOKİ Kayaşehir Başakşehir projesinde 448 konut için yüklenici firma ile sözleşme imzalandı. Proje, 550 takvim gününde tamamlanacak.


TOKİ Başakşehir Kayaşehir'de toplam 448 adet konut, 1 adet Ticaret Merkezi (15 Dükkan), 1 adet dükkan ve 1 adet camii ile altyapı ve Çevre Düzenlemesi ikmal inşaatı işi 25 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 14:00'da ihaleye çıktı. 


TOKİ Kayaşehir Başakşehir projesinde 448 konut için yüklenici firma ile sözleşme imzalandı. Proje, 550 takvim gününde tamamlanacak.


TOKİ Başakşehir Kayaşehir projesi için sözleşmenin yapıldığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde yer teslimi yapmasının ardından çalışmalara başlanacak. 


TOKİ Kayaşehir 2016 başvuru şartları!

1) TOKİ'nin alt ve orta gelir grubuna yönelik inşa ettiği konutlara sahip olabilmek için öncelikli olarak kuraya katılmak gerekiyor. 


2) Kuraya katılımda ise başvuru sahibinin İstanbul'da en az 2 yıl ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması, kendisine, eşine, velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulun olmaması, daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması, hane halkı net gelirinin 3 bin 700 liradan az olması ve 25 yaşını doldurmuş olması şartlarını taşıması gerekiyor. 


3) Şehit Aileleri, harp ve vazife malulleri, dul ve yetimleri ile en az yüzde 40 engelli vatandaşlar, kuraya katılmadan alt gelir grubunda yer alan konutların sahibi olabiliyor.


4) Hak sahipleri konut tercihine bağlı olarak ödeyecekleri peşinat sonrası evlerini teslim alıp oturmaya başladıktan sonra taksitlerini kira öder gibi ödemeye başlıyor.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016