Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Kayaşehir Evleri başvuru şartları!

TOKİ Kayaşehir Evleri 'ne 05 Eylül-20 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacak olan başvurulabilecek. Peki, TOKİ Kayaşehir Evleri başvuru şartları nelerdir?


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, İstanbul Kayaşehir’de mahalle konsepti ile orta gelir tabakası için inşa edilen bin 892 yeni konutun kura yöntemiyle satışa çıkarıldığını açıkladı. 


05 Eylül-20 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacak olan başvuruları sonunda 4 Ekim'de kura çekilişi ile ev sahipleri belli olacak. 144 bin TL'den başlayan konut fiyatlarında taksitlerin en düşüğü 603 TL’den başlayacak. Peki, TOKİ Kayaşehir Evleri başvuru şartları nelerdir?


TOKİ Kayaşehir Evleri başvuru şartları

Başvuru yapacak vatandaşlarının hiç konut sahibi olmaması gerektiğini vurgulayan Turan, ”Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını üç kategoride gerçekleştirecek.  Bu kategoriler, Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile dul ve yetimlerini, en az %40 engelli vatandaşları ve diğer alıcı adayı vatandaşlarımızı kapsıyor. 


Başvuruda bulunacak kişilerin Türkiye Cumhurieyeti Vatandaşı olmaları ve İstanbul’da en geç 31.12.2015 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ediyor olması gerekiyor. Ayrıca kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulünün olmaması, daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması ve 18 yaşını doldurmuş olması ile bütün bunları belgelemiş olmaları gerekiyor.


Ayrıca, başvuru sahipleri satışa sunduğumuz projeler kapsamında yer alan konut tiplerinden sadece birisi için başvuru yapabileceklerdir.” İfadelerini kullandı.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016