Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Kayaşehir kura sonucu listesinde ismi olmayanlar ne yapacak?

TOKİ Kayaşehir kura sonucunda 1023 kişi asil hak sahibi olarak belirlendi. Peki, TOKİ Kayaşehir kura sonucu listesinde ismi olmayanlar ne yapacak?


1892 konutun kura ile satışa sunulduğu TOKİ Kayaşehir'de başvurular 5-20 Eylül tarihleri arasında alındı. Projede yer alan 2 oda 1 salon tipli daireler için kura çekimi dün gerçekleşti. Kura çekimi, TOKİ'nin web sitesinden canlı olarak yayımlandı. 


Kura sonucunda 1023 kişi asil hak sahibi olarak belirlendi. Kurada ayrıca 250 kişinin ismi yedek listesinde yer aldı. Peki, TOKİ Kayaşehir kura sonucu listesinde ismi olmayanlar ne yapacak? İsmi yedek listesinde olan kimseler ne yapacak?


İSMİ OLMAYANLAR

Kura sonucunda konut satın alma ve belirleme hakkı kazanamayanların başvuru bedelleri, başvuru sahiplerine 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren iade edilecek.


YEDEK LİSTESİNDE İSMİ OLANLAR

Yedek listesindekilerin, asil alıcıların sözleşme işlemlerinin bitmesi ve kalan konut sayısının belirlenmesi beklemeleri gerekiyor. Asil alıcılar sözleşme imzalama işlemlerini tamamladıktan sonra, kalan konutlar için yedek alıcılar kura sıralamasına göre işlemlerini yapıyor. 


Kalan konut sayısı kadar yedek alıcı çağrılmakta olup yedek alıcıların listesi ve işlem tarihleri ilgili merci tarafından ilan edilmekte ve İdarenin internet sitesinde duyuruluyor.


TOKİ Kayaşehir'de 1+1 ve 3+1 dairelerin kura çekimi ise bugün gerçekleşecek.


TOKİ Kayaşehir 2+1 kura sonucu isim listesi için tıklayın.Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016