Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Kayaşehir kura sonucu sorgulama 2017!

TOKİ Kayaşehir projesinde 1.892 adet konutun hak sahipleri belirlendi. İşte TOKİ Kayaşehir kura sonucu sorgulama 2017 sayfası..


İstanbul Kayaşehir 1.892 Adet Konut Projesinde başvurular 05-20 Eylül 2017 tarihleri arasında alındı. Hak sahipliği ve konut belirleme kurası 4-5 Ekim 2017 tarihinde Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde gerçekleştirildi.


TOKİ Kayaşehir projesinde 4 Ekim'de 2+1 dairelerin kura çekimi yapıldı. 5 Ekim'de ise öncelikle 3+1 daireler akabinde 1+1 daireler sahiplerini buldu. 


TOKİ Kayaşehir kura sonucu sorgulama 2017 (1+1 daireler) için tıklayın.


TOKİ Kayaşehir kura sonucu sorgulama 2017 (2+1 daireler) için tıklayın.


TOKİ Kayaşehir kura sonucu sorgulama 2017 (3+1 daireler) için tıklayın.


Hak sahibi olanlar

Kura sonucu konut satın alma hakkı kazanarak konutu belirlenen veya konut sayısından az başvuru olması nedeni ile başvuru sırasına göre konut seçimi yapan alıcılar; 16 Ekim – 07 Kasım 2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş. İkitelli Şubesine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklar.


Satışa konu konutların satış işlemleri aşağıda belirtilen peşinat ve vade seçenekleri ile gerçekleştirilecektir. 


a) Yüzde 25 peşinat bedeli - 120 ay vade, 

b) Yüzde 40 peşinat bedeli - 144 ay vade,


Taksit ödemeleri, sözleşme imzalama tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır. Borç bakiyesi ve aylık taksitler, sözleşme imzalama tarihine bakılmaksızın, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı uygulanarak artırılacaktır. İlk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2018 tarihinden itibaren başlatılacaktır.


Sözleşme aşamasında ibraz edilecek belgeler:

1- Nüfus cüzdanı fotokopisi 

2- İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ile adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan İstanbul İl sınırları içerisinde en geç 31.12.2015 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ettiğini kanıtlayacak belge, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)


Sözleşme imzalama işlemleri sırasında evrak getirmeyen, Sözleşme imzalamayan, peşinatını yatırmayan, banka komisyonu ödemeyen ve ayrıca KDV yatırmayan hak sahiplerinin konut alma hakları iptal edilecek. Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek ödenen peşinat ve taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilecek.


İsmi yedek listesinde olanlar

Yedek listesindekilerin, asil alıcıların sözleşme işlemlerinin bitmesi ve kalan konut sayısının belirlenmesi beklemeleri gerekiyor. Asil alıcılar sözleşme imzalama işlemlerini tamamladıktan sonra, kalan konutlar için yedek alıcılar kura sıralamasına göre işlemlerini yapıyor. 


Kalan konut sayısı kadar yedek alıcı çağrılmakta olup yedek alıcıların listesi ve işlem tarihleri ilgili merci tarafından ilan edilmekte ve İdarenin internet sitesinde duyuruluyor.


İsmi hiç olmayanlar

Kura sonucunda konut satın alma ve belirleme hakkı kazanamayanların başvuru bedelleri, başvuru sahiplerine iade edilecek. Bu işlem 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren gerçekleşecek.
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016