Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Kayaşehir kura sonucunda ismi yedeklerde olanlar ne yapacak?

TOKİ Kayaşehir kura sonucunda 250 kişinin ismi yedek olarak açıklandı. Peki, TOKİ Kayaşehir kura sonucunda ismi yedeklerde olanlar ne yapacak?


TOKİ Kayaşehir projesinde 2 oda 1 salon dairelerin kurası dün çekildi. Kura çekimi, TOKİ'nin web sitesinden canlı olarak yayımlandı. Saatler süren kura sonucunda 1023 kişi asil hak sahibi olarak belirlendi. 


Kurada ayrıca 250 kişinin ismi yedek listedinde yer aldı. Peki, TOKİ Kayaşehir kura sonucunda ismi yedeklerde olanlar ne yapacak?


İSMİ YEDEK LİSTESİNDE OLANLAR

Yedek listesindekilerin, asil alıcıların sözleşme işlemlerinin bitmesi ve kalan konut sayısının belirlenmesi beklemeleri gerekiyor. Asil alıcılar sözleşme imzalama işlemlerini tamamladıktan sonra, kalan konutlar için yedek alıcılar kura sıralamasına göre işlemlerini yapıyor. 


Kalan konut sayısı kadar yedek alıcı çağrılmakta olup yedek alıcıların listesi ve işlem tarihleri ilgili merci tarafından ilan edilmekte ve İdarenin internet sitesinde duyuruluyor.


Kura sonucunda konut satın alma ve belirleme hakkı kazanamayanların başvuru bedelleri, başvuru sahiplerine iade edilecek. Bu işlem 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren gerçekleşecek.TOKİ Kayaşehir 2+1 kura sonucu isim listesi için tıklayın.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016