Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ konut projeleri nerelerde? İşte il il projeler!

TOKİ tarafından hayata geçirilecek 50 bin konut projesinin detayları açıklandı. Talep toplanan konutlar için son başvuru tarihi 4 kategoriye ayrıldı. İşte il il projeler...


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) tarafından yürütülecek sosyal konut projesi 67 şehirde hayata geçirilecek. 50 bin yeni sosyal konut hamlesinin başvuru detayları açıklandı.


Posta Gazetesi'nden Meltem Kara'nın haberine göre, yatay mimariye sahip sosyal konutlar için talep toplanma dönemi başladı. Sosyal konut projesi için başvurular 19 Nisan tarihine kadar alınacak. Başvurular, Halk Bankası ve Ziraat Bankası’nın yetkili şubelerine yapılabiliyor.


İLK ÖDENECEK BEDEL

50 bin yeni sosyal konut projesi için konutlar 2+1 ve 3+1 olarak dizayn edilecek. 2 oda 1 slaon daireler için başvuru bedeli 500 lira, 3+1 konutlar için 1000 lira olacak. Kura çekilişinde ismi çıkmayanlar ise başvuru ücretlerini geri alabiliyor.


KURA ÇEKİLECEK

Başvuruları alınacak konutların ihalesinin düzenlenmesiyle satış fiyatları açıklanacak. Başvuru sahipleri arasında  TOKİ  tarafından ilan edilecek tarihte ‘Hak Sahibi Belirleme’ kurası çekilecek. Satışa sunulacak evler için çekilecek kuralar TOKİ’nin internet sayfasında açıklanacak. Kura sonucunda ev sahibi olanlardan peşinat tahsil edilecek, taksit ödemeleri ev teslimini takip eden ayda başlayacak.


BU TARİHLERİ KAÇIRMAYIN!

- Şehit Aileleri, Harp ve Vazife malulleri ile dul ve Yetimleri 15-19 Nisan

- En az yüzde 40 engelliler 8-12 Nisan

- Emekliler 25 Mart-5 Nisan

- Diğer başvurular 6-22 Mart


İSTANBUL'A 5 PROJE

TOKİ’nin 50 bin konutluk sosyal konut projesinde aslan payı İstanbul aldı. Kentte hayata geçirilecek 5 projede toplam 6 bin 300 konut inşa edilecek. İstanbul’daki konutların yapılacağı yerler ise şöyle:

- Tuzla Aydınlı

- Başakşehir Ayazma

- Silivri Alipaşa

- Başakşehir Hoşdere

- Başakşehir Kayabaşı


116.400 TL'DEN BAŞLIYOR

2+1 konutların daire büyüklükleri 75 ile 85 metrekare arasında olacak. Konutlar 116 bin 400 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak ve yüzde 12 peşinat istenecek. Buna göre en düşük peşinat miktarı da 13 bin 968 lira olacak. taksitlerin 388 liradan başlayacağı konutların vadesi 240 aya (20 yıl) kadar uzatılacak.


TOKİ konut projeleri nerelerde? İşte il il projeler!

TOKİ konut projeleri nerelerde? İşte il il projeler!Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016