Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Manisa Yunusemre Konutları teslim edildi!

Manisa Yunusemre Toplu Konut Projesinde yer alan 1.101 adet konutun teslim işlemleri 16 Temmuz 2018 tarihinde başladı


Manisa Yunusemre Toplu Konut Projesinde yer alan 1.101 adet konutun teslim işlemleri 16 Temmuz 2018 tarihinde başladı. TOKİ Manisa Yunusemre Konutları'nın teslim işlemleri ise bugün sona eriyor. 


Bu çerçevede; 


Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Emay Uluslararası Müh. ve Müş. A.Ş. aracılığı ile gerçekleştirilecektir.


Konut teslimleri Manisa İli Yunusemre İlçesi 1.101 Konut Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır. 


Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir. 


3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T. Halk Bankası A.Ş. Mesir Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.


Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:


- Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı), 

- Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası, 

- Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi, 

- KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura. 


Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016