Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Muş Merkez Kale Mahallesi kurası yarın başlayacak!

TOKİ Muş Merkez Kale Mahallesi 715 Konut Kentsel Yenileme Projesi kapsamında üretilecek 237 adet konut için başvurular yarın başlıyor..


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Muş Merkez Kale Mahallesi 715 Konut Kentsel Yenileme Projesi kapsamında üretilecek 237 adet konut satışa sunulacaktır.


3 oda 1 salon tipindeki daireler için başvurular yarın başlıyor. Başvurular 3 kategoride kabul edilecektir;


1. “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri” kategorisi (Sosyal Güvenlik Kurumundan alınmış Hak Sahipliği Belgesi olan)


2. “En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlar” kategorisi


3. “Diğer alıcı adayları” kategorisi


Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecek.


Projedeki net 88 metrekare büyüklüğündeki 3 oda 1 salon tipindeki daireler için fiyatlar 117 bin 619 TL ile 139 bin 905 TL arasında değişiyor. Projedeki 98 metrekare büyüklüğündeki 3 oda 1 salon tipindeki daireler ise 129 bin 350 TL ile 157 bin 303 TL arasında değişen fiyatlarla alıcılarını bekliyor.


Konut alıcıları anahtar teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra Sözleşmeden doğan haklarını üçüncü şahsa devir edebilecekler.