Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Niğde Bor’da 157 konut yapacak!

TOKİ tarafından Niğde’nin Bor İlçesi, Bahçeli Mahallesi’nde 157 konut inşa edilecek. Konutlar eski Türk evlerinin mimari dokusuna sahip olacak..


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Niğde’nin Bor İlçesi, Bahçeli Mahallesi’nde inşa edilecek 157 konutun ihalesi 13 Haziran 2018, Çarşamba günü gerçekleştirildi.


Altyapı ve çevre düzenleme işinin de yapılacağı TOKİ Niğde Bor’da yükseklikleri zemin+3 olan konutlar yapılacak. Konutlar, 125’i 2+1 ve 32’si ise 3+1 planında olacak.


Eski Türk evlerinin mimari dokusu modern mimari tarzla sentezlenerek tasarlanan projede; zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler ve kat silmeleri gibi özellikler modernize edilerek uygulandı.


Projeyle yerleşim alanı parkı, peyzajı, oyun ve spor alanı ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.


Gelenekten geleceğe varma arayışını benimseyen TOKİ, mimaride şehirlerimizin yöresel dokusunu ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016