Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ online taksit sorgulama!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ev alan vatandaşlar ödeme planlarını ve kalan taksitlerini artık internet üzerinden online bir şekilde sorgulayabiliyor. İşte TOKİ online taksit sorgulama sayfası..


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ev alan vatandaşlar ödeme planlarını ve kalan taksitlerini artık internet üzerinden online bir şekilde sorgulayabiliyor.


TOKİ online taksit sorgulama işlemi https://taksit.toki.gov.tr/ adresi üzerinden yapılıyor. Ekrana gelen yasal uyarının okunması ve kabul edilmesi halinde sorgulama sayfası açılıyor.


Halkbank ve Ziraatbankası aracılığı ile satışı gerçekleştirilen konutlar için sorgulama yapılabiliyor.


TOKİ online taksit sorgulama!


Sorgulama ekranı üzerindeki kayıtlar, bilgi edinilmesi amacı dışında başka hiçbir amaçla kullanamaz; kullanıcı burada yer alan bilgileri üçüncü kimseler ile paylaşamaz. Sorgulama ekranı üzerinden alınan bilgilerin iş ve işlemlerde kullanılmasının hukukî sonuçları bilgiyi alan kullanıcının sorumluluğundadır.


Sorgulama ekranı kullanılırken ortaya çıkabilecek her türlü iletişim kesintisi, hat yoğunluğu vb. teknik nedenlerden dolayı hizmetin yerine getirilememesi durumunda İdare’nin herhangi bir sorumluluğu yoktur. İdare sistemi güncelleme, sorgulama ekranını değiştirme ya da sistemin kullanım sayısını kısıtlama hakkına sahiptir.


Bu kapsamda yapılacak sorgulama neticesinde elde edilecek bilgilere ilişkin olarak İdareye herhangi bir cezai, idari, yasal ve hukuki sorumluluk yükletilemeyeceği, İdareye karşı hiçbir talep ve iddiada bulunulmayacağını konut alıcısı kabul etmiştir.


Bu sitede yer alan tüm içerik yalnızca bilgi amaçlı olup resmi belge olarak kullanılamaz. Uyuşmazlık halinde Banka kayıtları esastır. Diğer bilgi ve belgelerin bankadan temin edilmesi gerekmektedir. Ocak ve Temmuz aylarında sözleşmede belirlenen artış oranları ile yeniden değerlendirme yapılarak Güncel Borç Bakiyeleri yeniden oluşturulmaktadır.
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016