Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Pelitli kentsel dönüşüm projesinde son durum!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Ortahisar Belediyesi tarafından hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesinde 1 aylık bir gecikme yaşanacağı ve teslimlerin Ekim sonunda yapılacağı bildirildi...


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Ortahisar Belediyesi tarafından hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesinde 1 aylık bir gecikme yaşanacağı bildirildi. 1 aylık ek süre istenen projede teslimlerin Ekim ayının sonunda gerçekleşmesi planlanıyor.


Eylül ayında bitirilmesi planlanan kentsel dönüşüm projesiyle ilgili konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “İnşallah 10. Ayın sonunda tam teslimini yapıp güzel bir açılışla hizmete sunarız. Katkı sağlayan bütün arkadaşlarımıza,  TOKİ  Başkanı Ergun Turan beye, bu projeyle istimlakten tutun 132 binanın  yıkımına kadar çalışma sürdürdüğümüz TOKİ Başkan Yardımcısı Ömer Bulut beye bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Güzel bir çalışma ortaya çıktı. İnşallah hayırlısıyla zamanında bitirip hizmete sunarız.” diye konuştu.


61 Saat Gazetesi'nde yer alan habere göre, Pelitli'de çarpık yapılaşmayı önlemek için başlatılan çalışma kapsamında 41 işyeri, 301 konut, 1 cami ve sosyal donatı alanları yer alıyor. Proje kapsamında iş yerlerinin bir kısmı daha önce yapılan ihalede satılmıştı. 

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016