Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Samsun Kazımkarabekir Konutları'nın ihalesi ertelendi!

Samsun'da hayata geçirilecek olan Kazımkarabekir TOKİ” konutlarındaki 205 dairenin satış ihalesi beklenenin üzerinde gelen talep nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Samsun'da hayata geçirilecek  olan Kazımkarabekir TOKİ” konutlarındaki 205 dairenin satış ihalesi beklenenin üzerinde gelen talep nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.


Konu hakkında açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, “Aynı konutları daha önce de ihaleyle satışa çıkardık ancak kimse talip olmadı. Bu evlere talip çıkmayınca mecliste karar alarak fiyatlarını düşürüp tekrar ihaleye çıkardık. Ancak bu ihaleyi belirli şartlar içerisinde gerçekleştirdiğimiz için bu sefer çok fazla müracaat oldu. Toplamda 205 adet konut ihaleye çıkardık ama 300’den fazla talep geldi. Bu nedenle ihaleyi iptal etmek durumunda kaldık. İlerleyen zaman sürecinde yeni çalışmalar ve yeni düzenlemeler yapılarak tekrar ihaleye çıkılacaktır” dedi.


“İHALEDE KİMSEYE ÖNCELİK TANINMASI GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU OLAMAZ”

İhalenin iptal edilmesine tepki gösteren vatandaşlara da cevap veren Coşkun Öncel, “İhalede kimseye öncelik tanınması gibi bir durum söz konusu olamaz. Bizim de gönlümüz selde mağdur olan vatandaşların bu daireleri alması yönünde ancak ihaleyi kim kazanırsa daireleri de o alır. Eğer öncelik tanırsak biz haksızlık eder ve ihaleye fesat karıştırmış oluruz” diye konuştu.Samsun Büyükşehir Belediyesi


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016