Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Şanlıurfa Maşuk 5. Bölge 2. etap kura çekilişi sonuçları 2018!

TOKİŞanlıurfa Maşuk 5. Bölge 2. etap projesinde kura bugün çekiliyor. TOKİ Şanlıurfa Maşuk 5. Bölge 2. etap kura çekilişi sonuçları 2018 açıklanınca sitemizde yer alacak..


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 1+1 konut 16 adet, 2+1 konut 410 adet konutun satıldığı TOKİ Şanlıurfa Maşuk 5. Bölge 2. etap projesinde kura bugün çekiliyor.


4 BİN 627 BAŞVURU GELDİ


1+1 dairelere  4 engelli + 56 başvurunun, 2+1 dairelerine ise 7 şehit ailesi, 260 engelli olmak üzere toplamda 4 bin 567 başvurunun geldi. 


TOKİ Şanlıurfa Maşuk 5. Bölge kurası bugün saat 11:00’da başlayacak. 


Kura, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İNAN Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.


KONUT ALMA HAKKI VE KONUT BELİRLEME KURASI ŞARTLARI


1. Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası, noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir. 


2. Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir. 


3. Kura sırasında 1+1 konutlar için 10 adet, 2+1 konutlar için 200 adet yedek alıcı belirlenecektir. 


4. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağlayan hak sahipleri kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin belirleyeceği bloklar/konutlar arasından gerçekleştireceklerdir. 


5. Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri: Kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir. 


6. Engelli vatandaşlara konut sayısının %5’i kadar (1+1 konutlarda 1 adet ,2+1 konutlarda 21 adet ) kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır. 


7. Diğer başvuru sahipleri, İdare genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir. 


8. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konut değişikliği) yapabileceklerdir.


TOKİ ŞANLIURFA MAŞUK 5. BÖLGE 2. ETAP KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI 2018


TOKİ Şanlıurfa Maşuk 5. Bölge 2. etap kura çekilişi sonuçları, saat 11:00’da başlayacak kura töreni akabinde açıklandıktan sonra burada yer alacak.


Kurada ismi çıkan TOKİ Şanlıurfa Maşuk 5. Bölge asil hak sahipleri sözleşmelerini 5 Mart 2018 - 23 Mart 2018 tarihleri arasında imzalayacak.


Yedek hak sahipleri ise sözleşmelerini 02 Nisan 2018 - 06 Nisan 2018 tarihleri arasında imzalayabilecek.


Satış ilanı için tıklayın.Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016