Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ satılık 87 arsa müzayedesi 29 Kasım'da!

TOKİ 26 ilde 87 arsayı satıyor. Vadeli satış bedeli yaklaşık 572 milyon TL olan arsalar vadeli olarak “Açık Artırma” yöntemi ile satılacak...


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, Karaman, Kırşehir, Kocaeli, Mardin, Mersin, Muğla, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Yozgat illerinde toplam 993 bin metrekare büyüklüğünde 87 adet arsayı “Açık Artırma” yöntemi ile satıyor.


Vadeli satış bedeli yaklaşık 572 milyon TL olarak belirlendi. Peşin ödeme yapmak isteyen alıcılara vadeli satış bedeli üzerinden yüzde 12,5 indirim uygulanacak.


Arsaların nitelikleri şöyle; konut, ticaret, özel eğitim, özel sağlık tesisi, rehabilitasyon merkezi, turizm tesis, akaryakıt istasyonu, konut dışı kentsel çalışma ve gelişme konut+toptan ticaret+sebze hali niteliğinde imarlı arsalar.


Müzayede 29 Kasım 2018 tarihinde (Perşembe günü), saat 13:30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten (www.emlakyonetim.com.tr) canlı yayın yapılacak.


Satışa sunulan arsalardan bazılarının özellikleri:


İSTANBUL

Başakşehir Kayabaşı’nda özel sağlık tesis, özel eğitim, Arnavutköy’de konut ve Tuzla’da konut niteliğinde imarlı arsalar.


ANKARA

Keçiören Ayvalı’da konut, Mamak’ta Altıağaç’ta ticaret, akaryakıt istasyonu, Etimesgut Yapracık’ta konut, Sincan Temelli’de konut ve Beypazarı’nda Konut niteliğinde imarlı arsalar.


ANTALYA

Kemer Çamyuva’da konut niteliğinde imarlı arsalar


BALIKESİR

Ayvalık Küçükköy’de konut niteliğinde imarlı arsalar


MERSİN

Erdemli ve Mezitli’de konut, turizm tesis alanı niteliğinde imarlı arsalar


MUĞLA

Bodrum’da konut ve ticaret, Datça’da konut niteliğinde imarlı arsalar


ELAZIĞ 

Merkezde konut ve ticaret niteliğinde imarlı arsalar


DİYARBAKIR

Yenişehir Üçkuyular’da konut niteliğinde imarlı arsalar

 

Satışa ilişkin detaylı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016