Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Sur Konutları Eylül'de teslim!

TOKİ'nin Sur'da hayata geçirdiği konut projesinin 2017'nin Eylül ayında teslim edilmesi bekleniyor. TOKİ tarafından yapılan konutlarla beraber sağlık, kültür, cami, park, ticaret merkezi ve park tesisi de hizmet verecek.


Doğu ve Güneydoğu'da çatışma mağduru ailelere yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın koordinesinde yapılan 5 bin 637 konut,  2017 tarihinden sonra verilmeye başlandı. Sur mağduru aileler için  TOKİ  tarafından yapımına başlanan konutların 31 bloğu ise 2017'nin Eylül ayında teslim edilmesi bekleniyor.


Sur ilçesinde meydana gelen çatışmaların mağdur ettiği ailelere yönelik TOKİ tarafından yapılan konutlarla beraber sağlık, kültür, cami, park, ticaret merkezi ve park tesisi de hizmet verecek.


Sur ilçesinde 2015-2016 yıllarında yaşanan çatışmalı süreçte evleri yıkılan vatandaşlar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde TOKİ tarafından yapılan konutların inşası tüm hızıyla sürüyor. Sur ile Kayapınar'ın Çölgüzeli ve Yenişehir'in Üçkuyular mevkilerinde 480 konut yapılıyor.


2+1, 3+1 ve 4+1 olarak yapılan konutların belirlenen tarihlerde tamamlanması için hummalı bir çalışma yürütülüyor.


Üçkuyular'da kaba inşaatı tamamlanan 320 konutun, Mayıs ayında hak sahiplerine teslim edilmesi planlanırken, Çöl Güzelleri mevkilerinde ise 31 bloğun eylül ayında teslim edilmesi bekleniyor.


Hasırlı Mahallesi'nde 13 bin metrekarelik alanda inşa edilen geleneksel Diyarbakır evlerinin yapımının ise yılsonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. 


Doğru Haber

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016