Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ taksiti e-Devlet’ten ödenebilecek!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) konut veya işyeri satın alan vatandaşlar taksit ödemelerini artık e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek..


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) konut veya işyeri satın alan vatandaşlar taksit ödemeleri ile güncel borç bakiyelerini artık e-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden online takip edebilecek.


e-Devlete giren kişiler hizmet listesinde,  TOKİ  “taksit ödeme planı sorgulama” ekranı hizmet bağlantısı tıklandığında sözleşme listesi tablosu görüntülenecek ve TOKİ’yle ilgili ödeme bilgilerine ulaşabilecek.


Tabloda; Proje adı, vatandaşın borçlu bulunduğu banka, sözleşme tarihi, sözleşme tutarı, ödenen taksitlerin toplamı, ödenen taksit sayısı, toplam taksit sayısı ve taksit ödeme planı gibi veriler yer alacak. Vatandaşlar sistem sayesinde borç tablosuna anlık ulaşabilecek.


Bir sonraki aşamada TOKİ tarafından kullandırılmakta olan faizsiz konut kredilerinin, emlak vergi borçlarının takibinin sağlanması ve taksit ödemelerinin e-devlet üzerinden gerçekleştirilmesi de sağlanacak. 


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016