Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ÇED süreci başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın İstanbul ili Güngören ilçesi Tozkoparan (Osmaniye) Mahallesi'nde planladığı 224 konutluk kentsel dönüşüm projesi için ÇED süreci başladı..


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın İstanbul ili Güngören ilçesi Tozkoparan (Osmaniye) Mahallesi'nde planladığı kentsel dönüşüm ve gelişim projesi için ÇED süreci başladı.


Proje ile toplam 224 adet konut inşaatı ile altyapı çevre düzenlemesi işi yapılacak. Düzenli ve kontrollü yapılaşmanın güzel bir örneğini oluşturacak proje kapsamında depreme dayanıklı yapılar yapılacak.


Toplam 8 bin 85 metrekare arsa üzerinde 6 blok inşa edilecek. 5 blokta her birinde 32 adet olacak şekilde yalnız 2+1 daireler, 1 blokta ise 64 adet yalnız 1+1 daireler yer alacak. Proje aynı zamanda toplam 13 bin 312,24 metrekare emsal alanına sahip.


Proje kapsamında yapılacak konutlar için 79 araç kapasiteli otopark yapılacak. Otoparkların hepsi açık otopark şeklinde olacak.


TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi


İhalesi yapıldı


TOKİ, Güngören Tozkoparan Kentsel Dönüşüm projesinin ihalesini 5 Mart 2018 Pazartesi günü gerçekleştirdi. İhaleye katılan firmalar arasında en yüksek teklifi (23 milyon 520 bin TL) Evyap verdi. İhalenin nihai kazanını 2'nci oturum sonrasında belli olacak. 2'nci oturum tarihi ise henüz net değil.


Haziran 2020'de teslim


Projede dairelerin tamamının inşaatının bitirilmesi ve söz konusu konutların bu tarihten itibaren tamamen yerleşime 2020 yılının ortalarında açılması planlanıyor. İnşaat tamamlandıktan sonra konutlarda ortalama 896 kişinin yaşaması bekleniyor.


En yakın konutun 20 metre mesafede yer aldığı proje alanının kuzeyinde ilkokul, yüzme havuzu ve spor salonu bulunuyor. 


Mevcut proje alanı


TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm ProjesiTOKİ Güngören Tozkoparan Konutları


TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi


TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi


TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi


TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi

Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.comÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016