Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Tozkoparan projesine 34 milyon TL'lik teklif geldi!

TOKİ tarafından Güngören Tozkoparan'da yapılacak projenin ihalesini 18 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirdi. TOKİ Tozkoparan projesine 34 milyon TL'lik teklif geldi..


T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Güngören Tozkoparan'da yapılacak projenin ihalesini 18 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirdi. 


TOKİ'nin Güngören Tozkoparan Mahallesi'nde hayata geçireceği Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nde toplam 224 konut yer alacak. Projedeki  konutların 64 tanesi 1 oda 1 salon, 160 tanesi de 2 oda 1 salon olarak inşa edilecek.


TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm ihalesine 11 firma katıldı. İhaleye katılan firmalar arasında en yüksek teklifi Neoray İnşaat verdi. 


Neoray İnşaat, proje için 34 milyon TL teklif verdi. En düşük teklifin 25 milyon 730 bin TL ile Erol Şahin İnşaat'tan geldiği ihalenin sonucu TOKİ'nin yapacağı değerlendirmelerden sonra açıklanacak.


Proje kapsamında ilk aşamada boş alanda 224 konut inşa edilecek ve köhnemiş, çarpık yapılaşma bulunan ve yeterli sosyal donatı olmayan alandan hak sahiplerinin tasfiye edilecek.  TOKİ  Tozkoparan projesiyle hak sahiplerine dükkânları, parkı, peyzajı ile çağdaş standartlarda nitelikli bir yaşam alanı oluşturulması amaçlandı. 


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016