Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ'den emeklilere ev desteği!

TÜED, TOKİ konutlarında emekli kontenjanın yüzde 50'ye çıkarılmasını ve kira yardımını gündeme getirdi. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen emekliler ise TOKİ'nin emekli kontenjanını artırmasını heyecanla bekliyor.


TOKİ'den bayram ikramiyesi, banka promosyonu gibi ödemelerle ek geliri bulunan emeklilere müjde geldi. Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) TOKİ  konutlarında kontenjanı yüzde 50'ye çıkardı ve kira yardımı vereceklerini kaydetti. TÜED, ev sahibi olmayan emeklilerin gelirlerinin yaklaşık 600 lirasının kira ve ısınmaya gitmekte olduğunu ifade ederek "Emeklilere kışın kira ve yakacak yardımı yapılsın" çağrısı yaptı. Peki TOKİ emekli kontejanını artıracak mı? İşte emeklilerin merak ettiği herşey...

3'TE 1'İ KİRACI

TÜED tarafından kira yardımı ve kontenjan talebi başlanırsa, TOKİ her projede bulunan konutların yarısını emeklilere ayıracak, daha çok emekli ev sahibi olma imkanına sahip olacak.

TÜED tarafından yapılan Emekli Profili Araştırması'na göre, her 3 emekliden 1'i kirada oturuyor. Kira öder gibi ev sahibi olmayı isteyen emekliler, TOKİ'nin emekli kontenjanını artırmasını heyecanla bekliyor.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016