Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ'den Niğde Efendibey'e 944 konut!

TOKİ Niğde Efendibey Mahallesi 3. Etap 1. ve 2. Bölge Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Toplu Konut İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi Projesi dahilinde 944 konut inşa edecek.


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Niğde'de ucuz konut üretimine devam ediyor. TOKİ Niğde Efendibey Mahallesi 3. Etap 1. ve 2. Bölge Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Toplu Konut İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi Projesi dahilinde 944 konut inşa edecek.


Projede 28 adet blok, 944 adet konut (+8 Kapıcı Dairesi), 80 adet dükkan, 1 adet 24 derslikli ilköğretim okulu ile 3 Etap 2. Bölge için, 19 adet blok, 720 adet konut (+6 kapıcı dairesi), 37 adet dükkan, 1 adet 24 derslikli ilköğretim okulu ve 1 adet Cami ile Kentsel Dönüşüm ve Gelişim çalışması ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi inşaatı yapılacak. TOKİ Niğde Efendibey Evleri 95 milyon 510 bin TL'ye mal olacak.


Proje Alanının büyük bir kısmı yerleşik alan içerisinde bulunuyor. Çalışma sahasına en yakın yerleşim yeri ise 10 metre mesafede yer alıyor. Proje Alanı Niğde Merkeze yaklaşık olarak 1,50 kilometre mesafede yer alıyor.


Yatırımın tamamlanma süresi ortalama 16 ay olarak planlanmış olup, bu süre içerisinde kazı ve hafriyat işlemleri ile üstyapı inşaatı çalışmaları eşzamanlı olarak devam edecek. 


Yatırımın tamamlanma süresi mevsim hareketlerine, mali kaynakların özelliğine ve ülke ekonomisine bağlı olarak değişiklik gösterebilecek olup, konut inşaatlarının bitirilmesinden sonra oturuma açılması planlanıyor.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016