Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ’den Ordu’ya 517 milyon TL'lik yatırım!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, idarenin Samsun ve Ordu şantiyelerinde incelemelerde bulundu.


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, idarenin Samsun ve Ordu şantiyelerinde incelemelerde bulundu.


İlk olarak Samsun Canik ilçesinde inşası yüzde 90 aşamasına gelen 127 konutluk kentsel dönüşüm projesini inceleyen Turan, kentsel dönüşüm projeleriyle çarpık kentleşme sonucunda yaşanamaz hale gelen bölgeleri yaşanabilir çevrelere dönüştürdüklerini açıkladı.


Turan, Samsun’un Canik ilçesinde yürüttükleri kentsel dönüşüm projesini çok boyutlu olarak planladıklarını ifade ederek  ”Projemiz içerisinde çocuk oyun alanları, spor salonları yüzme havuzu, amfi tiyatro ve diğer sosyal donatılar yer alacak.  Projemiz ile çarşıları, meydanları, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan ve aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezi oluşacak” dedi.  


Turan daha sonra Samsun Çay mahallesinde inşası yüzde 83 seviyesine ulaşan 422 konut, cami ve sosyal tesisten oluşan projenin şantiyesinde ve örnek dairelerde incelemelerde bulundu.


TOKİ’den Samsun’a 9 bin 459 konut


Samsun’da yaptıkları yatırımlar hakkında da bilgi veren Turan şu şekilde devam etti: “TOKİ olarak Samsun’da bugüne kadar 9 bin 459 konutun inşaatına başladık. Bu konutlarımızın 7 bin 304’ünü tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim ettik. Samsun’da ayrıca UEFA ve FIFA standartlarda 33 bin seyirci kapasiteli stadyum inşa ettik.  Samsun’da ayrıca, 1 aile sağlık merkezi, 6 cami, 8 hastane, 1 kamu hizmet binası, 12 okul, 1 spor salonu ve 11 ticaret merkezi uygulaması başlattık. Samsun’da inşası devam eden projelerimiz yaptığımız yatırım yaklaşık 1 milyar 354 milyon TL oldu. Yatırımlarımız şehrimize hayırlı uğurlu olsun.”


TOKİ’den Ordu’ya 517 milyon TL’lik yatırım


Samsun incelemelerinden sonra Ordu’ya geçen TOKİ Başkanı Ergün Turan, Altınordu ilçesinde inşası yüzde 75 seviyesine gelen 311 konutluk kentsel dönüşüm projesinin şantiyesinde incelemelerde bulundu.

 

Turan, proje içerisinde vatandaşların ihtiyaç duyacağı bütün sosyal donatı alanların yer alacağını belirterek, “Projemiz  ile semt kültürünü barındıran mahalle kültürü yaşayacak. Bu projede, içinden cadde geçen, etrafında dükkânların, spor alanlarının, caminin ve çarşının olduğu bir mahalle konsepti yer alıyor” dedi.


TOKİ olarak Ordu’da bugüne kadar 4 bin 495 konutun inşasına başladıklarını söyleyen Turan, “Bu konutlarımızın 4 bin 184’ünü tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim ettik. Ordu’da ayrıca,  8 cami, 3 hastane, 11 okul, sağlık ocağı, 2 kütüphane, 4 sevgi evi ve 7 ticaret merkezi uygulaması başlattık. Ordu ilimizde inşası devam eden projelerimiz ile toplam 517 milyonluk yatırım yaptık. Yatırımlarımız hayırlı uğurlu olsun” açıklamasında bulundu. 

 


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016