Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tolga Ergin kimdir?

Moment Yapı A.Ş.’nin Pazarlama Direktörlüğü’ne getirilen Tolga Ergin kimdir? Tolga Ergin bugüne kadar hangi işlerde görev aldı?


Tolga Ergin, 1975 Ankara doğumlu. Tolga Ergin, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi’nden mezun oldu. Ergin yine Hacettepe Üniversitesi’nde Kültür Çalışmaları mastırı yaptı. 


Düzenlediği faaliyetler ve organizasyonlarla İngiliz Kültür’ün 2000’li yıllardan itibaren “açık üniversite” olarak anılmasını sağlayan Ergin daha sonra Türkiye’nin resmi internet portalı “goTurkey.com”un genel koordinatörlüğünü üstlenerek hayata geçirilmesini sağladı.

 

Sinpaş GYO’nun Ankara’da proje yapma kararı ile birlikte 2010 yılından itibaren Tolga Ergin, tüm Ankara projelerinde Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı, satış ofislerinin kurulmasında aktif rol aldı.


Bu dönemde pazarlamanın yanı sıra, arazi alınması ve geliştirilmesinden başlayarak, projelerin konsept geliştirilmesi, projelerin isimlendirilmesi, fonksiyonlarının belirlenmesi, satış ofislerinin oluşturulması, tüm reklam, iletişim ve organizasyon ve kampanya oluşturulması görevlerini de Sinpaş GYO adına Ankara’da gerçekleştiren isim oldu.

 

Sinpaş GYO tüm Ankara projeleri pazarlama müdürü olarak 2010 yılından bu yana görev yapan, İncek Life, İncek Blue, İncek Green, The First, Ege Vadisi ve GOP gibi projelerin konsept geliştirmesi, satış ofisleri kurulumları, reklam, iletişim ve pazarlama faaliyetlerinin tamamını yürüten Tolga Ergin, Moment Yapı A.Ş.’nin Pazarlama Direktörlüğü’ne getirildi.


Tolga Ergin, üniversite yıllarında Amerikan futbolu oynadı. İlk özel radyolardan birinde uzun süre radyoculuk yapan Tolga Ergin, 28 yıldır kurucusu olduğu Darkphase isimli rock grubunda davul çalıyor. Tolga Ergin aynı zamanda motosiklet ve offroad tutkunu.