Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tolga Ergin, Moment Yapı Pazarlama Direktörü oldu!

Sektörün tecrübeli ismi Tolga Ergin, Moment Yapı A.Ş.’nin Pazarlama Direktörü oldu. Peki, Tolga Ergin bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Sinpaş GYO tüm Ankara projeleri pazarlama müdürü olarak 2010 yılından bu yana görev yapan, İncek Life, İncek Blue, İncek Green, The First, Ege Vadisi ve GOP gibi projelerin konsept geliştirmesi, satış ofisleri kurulumları, reklam, iletişim ve pazarlama faaliyetlerinin tamamını yürüten Tolga Ergin, Moment Yapı A.Ş.’nin Pazarlama Direktörlüğü’ne getirildi.

 

1975 Ankara doğumlu Tolga Ergin, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi’nden mezun oldu ve yine Hacettepe Üniversitesi’nde Kültür Çalışmaları mastırı yaptı. Ergin, İletişim, halkla ilişkiler, reklam-tasarım ve pazarlama gibi çeşitli konularda uzun yıllara dayanan tecrübe sahibi.

 

Düzenlediği faaliyetler ve organizasyonlarla İngiliz Kültür’ün 2000’li yıllardan itibaren “açık üniversite” olarak anılmasını sağlayan Ergin daha sonra Türkiye’nin resmi internet portalı “goTurkey.com”un genel koordinatörlüğünü üstlenerek hayata geçirilmesini sağlayan isim.

 

Sinpaş GYO’nun Ankara’da proje yapma kararı ile birlikte 2010 yılından itibaren Tolga Ergin, tüm Ankara projelerinde Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı, satış ofislerinin kurulmasında aktif rol aldı.

Bu dönemde pazarlamanın yanı sıra, arazi alınması ve geliştirilmesinden başlayarak, projelerin konsept geliştirilmesi, projelerin isimlendirilmesi, fonksiyonlarının belirlenmesi, satış ofislerinin oluşturulması, tüm reklam, iletişim ve organizasyon ve kampanya oluşturulması görevlerini de Sinpaş GYO adına Ankara’da gerçekleştiren isim oldu.

 

Ankara’ya farklı proje konsepti, farklı konut projesi pazarlama- satış stratejileri ve farklı satış ofisi anlayışı kazandırdıklarını ifade eden Ergin’in döneminde İncek Life, İncek Blue ve İncek Green projeleri hızla çok iyi satış rakamlarına ulaştı ve gayrimenkul pazarlaması anlamında yenilikler Ankaralılara sunuldu. Pazarlama faaliyetleri diğer projeler tarafından örnek alınan ve yaptığı çok çeşitli ve ses getiren organizasyonlarla İncek Life’ın muhteşem bir yaşam alanı olarak anılmasını sağlayan Ergin aynı zamanda Ege Vadisi ve GOP projelerinin tüm aşamalarında da aktif rol aldı ve çeşitli pazarlama faaliyetleri ve etkinlikleri ile Ege Vadisi’nin 2016 yılında GYO tarafında “satış performansı en yüksek proje” olmasını sağladı.


Ege Vadisi’nde yer alan “Türkiye’nin en uzun kapalı 4 mevsim plajı”, İncek Life’ta yer alan “Ankara’nın ilk kumsalı”, İncek Green’de yer alan “Ankara’nın en yüksek dikey bahçesi” ve İncek Blue’da yer alan “Zen Kulübü”, Tolga Ergin’in hayata geçirilen konsept ve fikirleri arasında yer alıyor.

Yine başında bulunduğu Ege Vadisi örnek daireleri de International Property Awards tarafından 2016 yılında ödüllendirildi.

 

Motosiklet ve offroad tutkunu olan, Üniversite yıllarında Amerikan futbolu oynayan ve ilk özel radyolardan birinde uzun süre radyoculuk yapan Tolga Ergin, aynı zamanda 28 yıldır kurucusu olduğu Darkphase isimli rock grubunda davul çalıyor, şarkı sözleri yazıyor ve besteler yapıyor.