Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Topaz Gayrimenkul - Altınhas Holding

Altınbaş Holding’in ana hissedarlarından biri olan ve 2009’da 20 milyon TL sermaye ile kurulan Altınhas Holding bünyesindeki inşaat – gayrimenkul firması. Topaz Gayrimenkul, İmam Altınbaş tarafından 2010 yılında 600 bin TL sermaye ile kuruldu. Altınhas Holding’in patronu İmam Altınbaş, Altınbaş Holding’in patronu Vakkas Altınbaş’ın kardeşi.Topaz Gayrimenkul - Altınhas Holding
Topaz İnşaat GayrimenkulTopaz Gayrimenkul’un tarihçesi nedir? 


Topaz Gayrimenkul, 08 Kasım 2010 tarihinde 600 bin TL sermaye ile kuruldu. Topaz Gayrimenkul Ziraat ve Turizm Anonim Şirketi adıyla İstanbul TicaretOdası’na (İTO) kayıtlı olan firma, Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Özdemir ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Altınbaş tarafından yönetilmektedir.İmam Altınbaş, Topaz Gayrimenkul’u nasıl anlatıyor?


İmam Altınbaş’ın Topaz Gayrimenkul’le ilgili olarak Altınhas Holding’in internet sitesinde yer alan cümleleri şöyle; 

“Gelişen ülke ekonomisi, şehirleşme oranında devam eden hızlı artış ve genç nüfusu dikkate aldığımızda gayrimenkul sektörünün Türkiye’de uzun yıllar gelişimini sürdüreceği yönündeki gözlemlerimiz neticesinde, gayrimenkul sektöründe faaliyet göstermek üzere 2011 yılında Topaz İnşaat şirketini kurduk ve bu alandaki çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.”Topaz Gayrimenkul hangi haberlere konu oldu?


Altınbaş, Emekli Subay Evleri ile yakından ilgileniyor (isfikirleri-girisimcilik.com, 17 Aralık 2013)


Gayrimenkul, iş dünyasındaki çok sayıdaki büyük grubun iştahını kabartıyor. Kimi bu alan için fabrikasını taşıyor, kimisi arazi konusunu başka alternatiflerle çözerek gayrimenkul sahasına adım atıyor. 


Bu alana son dönemde adım atanlardan biri de Türkiye'nin önde gelen gruplarından Altınbaş oldu. Altınhas Holding bünyesinde faaliyet gösteren ve holding şirketlerinin binalarını inşa eden Topaz Gayrimenkul şirketi, önümüzdeki dönemde yap-sat işine başlayacak. 


Bu amaçla İstanbul'un merkezi lokasyonlarında arazi geliştirme çalışmaları yapan şirket, Esentepe'deki Emekli Subay Evleri ile ilgilenmeye başladı. Üç etaptan oluşan sitede bin 564 konut bulunuyor. Daha önce Ağaoğlu, Teknik Yapı ve Astaş İnşaat tarafından incelenen site, konumu ile imam Altınbaş markalı konut üreticilerinin gözde yerlerinden birini oluşturuyor. 


Altınhas Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, Topaz Gayrimenkul ile ticari gayrimenkul geliştirme kararı çerçevesinde kent merkezinde değerli lokasyonlar ile ilgilendiklerini söylüyor. Topaz Gayrimenkul’un hedefleri nelerdir? 


Altınhas Holding 2010 yılında Topaz İnşaat’ı kurarak gayrimenkul sektöründe de yatırım yapmıştır.


Sektörel anlamda oldukça tecrübeli bir ekip ile sağlam temeller üzerine kurulan Topaz İnşaat, her zaman kazandırmayı hedefleyen bir kurum kültürü ve sektöründe “lider marka” olma hedefiyle yola çıktı. Öncelikli şirket hedefi gayrimenkul piyasasının gelişim alanlarını yakından takip ederek ekonomimiz için değer yaratacak projelere imza atarak kalıcı eserler inşa etmektir.


Topaz İnşaat, çevreye ve insana duyarlı, toplumsal kalkınmayı amaç edinen, geleceğin teknolojik yapılarını üreten bir sistemin mimarı ve öncüsü olma hedefindedir. Topaz İnşaat, doğru lokasyonlarda konut, AVM, residance, ofis ve bir çok karma projeler üstlenerek, oluşturacağı portföyle şirket yapısını gayrimenkul yatırım ortaklığına çevirerek halka açılmayı hedeflemektedir.Topaz Gayrimenkul iletişim bilgileri nelerdir?


Adres:  Büyükdere Caddesi, Özsezen İş Merkezi C Blok No: 126 K: 7 Şişli – İstanbul

Telefon: (212)514-47-75 

Faks: (0212)520-57-94

E-mail: info@topazinsaat.com.tr

Web: www.topazinsaat.com.tr