Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Topuz Yapı

Paprat Sitesi’ni İzmir’in Bornova İlçesi’nin Altındağ Mahallesi’nde hayata geçiren firmadır. Topuz Yapı, konut sektöründe 2003’ten itibaren atağa geçse de temelleri 1972 yılında atılmıştır.Topuz Yapı’nın tarihçesi nedir? Temelleri 1972 yılında atılan, endüstriyel bina ve fabrika yapımında uzmanlaşan Topuz Yapı, 2003 yılından sonra atağa geçtiği konut sektöründe de prestij projeleriyle dikkat çekiyor. Topuz Yapı hangi projelere imza attı?Topuz Yapı, İzmir'de Platin Park Konutları, Atıf Bey ve çok sayıda siteyi yaptı. Firma, Antalya Park Platinium Residance ile de beğeni toplamıştı. Topuz Yapı, Mavişehir'de Platinium Residance'ın temellerini de Mayıs ayında attı. Atıf Bey Konutları, Antalya Platin Konutları, Park Platinium, Nevzat Bey Konutları, İnce Plaza, Uslu Loft, Platinium Mavişehir, Kartal Blokları, Paprat Sitesi, Kahya Sitesi, firmanın hayata geçirdiği projeler.


Topuz Yapı Genel Koordinatörü Haluk Erişen, inşaat sektöründe 27 yıldır faaliyet gösteren Topuz Yapı’nın İzmir'de 40 milyon liralık yatırımla 800 konut inşa ettiğini açıklıyor. 


Konut projelerini 1 yıl gibi kısa sürede tamamlayan Topuz Yapı, kaliteli malzeme, hızlı üretim modeli ile kendilerini tercih eden İzmirlileri ömür boyu mutlu etmeyi amaçlıyor.Topuz Yapı’nın güncel projesi Paprat Sitesi’nin detayları ve fiyat bilgileri neler?İzmir Paprat Sitesi 'nde satışlar sürüyor, proje Yeni Garaj'a yakın konumda yükseliyor. Bornova Altındağ 'da hayata geçirilen Paprat Evleri Topuz Yapı imzası taşıyor. Projede yer alan konutların satışları sürüyor. Topuz Yapı

Paprat Sitesi


Altındağ Paprat Evleri 99 konuttan meydana geliyor. Projede yer alan konut tipleri 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon olarak tasarlandı.


Anahtar teslimlerinin 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan İzmir Paprat Sitesi 'nde yer alan  2 oda 1 salon konutlar 125-130-135 metrekare, 3 oda 1 salon konutlar ise 146-168 metrekare olarak tasarlandı.

İzmir Paprat Evleri kapsamındaki konutların fiyatları Haziran 2013 itibariyle 175 bin lira ile 260 bin lira arasında değişiyor. Yeni Garaj'a yakın konumda inşa edilen İzmir Paprat Sitesi 'nden firma bünyesinde tasarlanan ödeme planıyla konut sahibi olmak mümkün.


Telefon: 0232 464 48 66

Web Adresi: www.topuzyapi.com.trTopuz Yapı, hangi haberlere konu oldu? Topuz Yapı'dan İzmir'e 2 yeni proje! (Emlakkulisi.com, Aralık 2012)


İzmir'de inşa ettiği projelerle adını duyuran Topuz Yapı Karşıyaka ve Bornova'da 2 yeni projeye daha imza atıyor.

İzmir'de 2 yeni projeyi hayata geçirecek olan Topuz Yapı,  Karşıyaka ve Bornova'da inşaat çalışmalarına başladı. 


Karşıyaka'da inşa edilecek olan Ulu Park projesinde 164 konut yer alması planlanıyor. 3 oda 1 salon konut 

tiplerinden oluşacak, ön satışa çıkan projede fiyatlar 185 bin liradan başlıyor. 


Ulu Park projesi 35. sokak Evleri'nin ilerisinde, Karşıyaka Ulukent'te hayata geçiyor. Proje kapsamında yer alan konutların 2 yıl sonra teslim edilmesi planlanıyor.


Topuz Yapı'nın Bornova'da hayata geçireceği Paprat Evleri ise Mayıs ayında satışa çıkacak. 99 konutun yer alacağı projede fiyatlar 185 bin lira ile 215 bin lira arasında olacak. Paprat Sitesi'nde 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon konut tipleri bulunacak. Projenin teslimleri 2 yıl sonra gerçekleşecek.


Bornova Paprat Sitesi konum olarak Atatürk Stadı'na, Bornova Altındağ Kartal durağına yakın olarak yer alacak.Bornova Uslu Loft projesinin teslim tarihi ne zaman? (Emlakkulisi.com, Ocak 2012)


Uslu Loft Bornova projesinin temeli 2011 yılının Mayıs ayında atıldı. Projede konut teslimlerinin 2012 yılının Nisan ayı sonunda yapılması planlanıyor


Uslu Loft projesi Topuz Yapı tarafından İzmir Bornova’da inşa ediliyor. Temeli 2011 yılının Mayıs ayında atılan Uslu Loft projesinin yapımı 2012 yılının Nisan ayında tamamlanacak ve konut teslimleri Nisan sonunda yapılacak.

140 konuttan oluşan Uslu Loft projesi iki blok halinde inşa ediliyor. Bloklar 7 katlı olarak tasarlandı. Bir blokta 70 konut yer alıyor. Ev-ofis olarak da kullanıma uygun olan Uslu Loft projesine, özellikle sağlık sektörü çalışanları, öğretim görevlileri ve üniversite öğrencileri talep gösteriyor. Toplam arsa alanı 3.5 dönüm olan Uslu Loft projesinin yatırım bedeli ise 7 milyon TL.Topuz Yapı’dan hem ev hem ofis (Milliyet Gazetesi, Mayıs 2011)


Temelleri 1972 yılında atılan ve endüstriyel bina ve fabrika yapımında uzmanlaşan Topuz Yapı, 2003 yılından sonra atağa geçtiği konut sektöründe de prestij projeleriyle dikkat çekiyor.


İzmir’de 3 büyük projede toplam bin 480 konut inşa etmeye hazırlanan Topuz Yapı’nın, Nisan ayında Bornova’da Uslu Loft adıyla temellerini attığı butik proje, İzmirliler’e hem ofis, hem de de çağdaş tarzda ev olanağı sunuyor. İzmir’de home office olarak da kullanılabilen stüdyo tipi daireler konusunda büyük eksiklik gördüklerini belirten Proje Mimarı Enis Beker, 140 dairelik projede, iki aydan kısa bir sürede 30 daire sattıklarını söyledi.


Konutlar 10 ayda teslim edilecek


Uslu Loft projesine, özellikle sağlık sektörü çalışanları, öğretim görevlileri ve üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çeken Beker, yaklaşık 7 milyon liralık yatırımla toplam 3 bin 500 metrekare alanda 2 blok halinde inşaatları gerçekleştirdiklerini söyledi. Beker, ortak yüzme havuzuna sahip konutlarda birçok konforu bir arada sunduklarına dikkat çekerek, 2012 yılının Şubat ayında ve 10 aylık kısa bir süre içinde sahiplerine teslim edeceklerini söyledi.


Vitello yükselişini sürdürüyor


Sarnıç’ta 30 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteren yaklaşık 40 ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin en büyük mobilya firmalarından Başterziler Group markası Vitello Mobilya, iç piyasadaki istikrarlı başarısını dış piyasaya da taşıdı. Dünyanın en büyük mobilya fuarı olarak gösterilen Çin fuarına katılarak Vitello’yu dünya pazarı ile de buluşturduklarını belirten Yönetim Kurulu Üyesi Emre Başterzi, “2009’da başladığımız yenilenme süreciyle beraber, oturma grubu, kanepe, yatak ve baza üretimimizde segmenti yükselterek, müşterilerimize yeni tarzlar sunmaya başladık. İhracat hedefimiz, üretimin yüzde elli kapasitesine ulaşmak” dedi.


Özgün tasarım revaçta


Almanya, Hollanda, Belçika ve Yunanistan başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinin yanında Suudi Arabistan, Suriye, Mısır gibi Ortadoğu ülkelerine de ihracat yaptıklarını anlatan Başterzi, özgün tasarıma sahip markalı mobilyaya tüketicinin gösterdiği yönelimin her geçen gün arttığına işaret ederek, “25 milyon dolar yıllık ciromuz ve Ege, Marmara, Akdeniz Bölgelerinde toplam 300 bayimizle, ihracat ve yurtiçi pazarda günden güne yükselişimiz artıyor” diye konuştu.Topuz Yapı iletişim bilgileri nelerdir? Adres: 1786 / 1 Sokak Esen Apt. No: 1 Kat: 1 Daire: 2 Karşıyaka / İzmir


Telefon: 0232 464 48 66 - 41 


Fax: 0232 464 41 12


E-Posta: info@topuzyapi.com.tr


Web Adresi: www.topuzyapi.com.tr