Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Torkam İnşaat Ispartakule'de rezidans yapacak!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın İstanbul Avcılar Ispartakule 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım İşi ihalesini Torkam İnşaat kazandı..


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın İstanbul Avcılar Ispartakule 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım İşi ihalesini Torkam İnşaat kazandı.


İhaleye konu olan arsa toplamda 47 bin 168,49 metrekare parsel alanı, 82 bin 336,98 metrekare emsale esas inşaat alanına sahip.


16 Mart'ta ikinci oturumun gerçekleştirildiği ihaleyi Torkam İnşaat arsa satışı karşılığı gelir payı toplam geliri olarak 132 milyon TL, arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak ise 600 milyon TL teklifle kazandı.


Birinci oturumunun ise 8 Mart'ta gerçekleştirildiği Emlak Konut Ispartakule 5. Etap arsa ihalesinin ikinci oturumunda Sur Yapı - Hatay Akpınar İş Ortaklığı arsa satışı karşılığı gelir payı toplam geliri olarak 112 milyon 200 bin TL, arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak ise 510 milyon TL, Özülke İnşaat arsa satışı karşılığı gelir payı toplam geliri olarak 93 milyon TL,Siyahkalem Mühendislik İnşaat ise arsa satışı karşılığı gelir payı toplam geliri olarak 67 milyon 500 bin TL teklif verdi. İhlas Yapı-Site Gayrimenkul İş Ortaklığı ise ihalenin ikinci oturumuna katılmadı.


Torkam İnşaat Ispartakule Projesi


Torkam İnşaat, ticari imarlı arsa üzerinde rezidans konut ve ticari birimlerden oluşacak bir proje inşa edecek. Torkam, Ispartakule'de hayata geçireceği bu projede farklı bir mimari yaklaşım ortaya koymayı planıyor.


Projenin özellikle cephe tasarımı ve bina formlarıyla Ispartakule’ye yeni bir çizgi kazandırması bekleniyor.


Bölgede, Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM bağlantı yollarının planlanmış olması, metro ve hafif raylı sistem çalışmalarının başlaması ve Emlak Konut projelerinin peş peşe hayata geçirilmiş olması Ispartakule’yi konut sektörünün odağına yerleştirdi. 


Torkam İnşaat Ispartakule Projesi arsası, Stüdyo 24 projesi ve Unikonut projesine komşu konumda yer alıyor.


Avcılar Ispartakule 5. Etap arsa bilgileri


1-) 633 ada 2 parsel 19 bin 915,64 metrekare parsel alanına, 39 bin 831,28 metrekare emsale esas inşaat alanına sahip.


2-) 678 ada 8 parsel 8 bin 320,67 metrekare parsel alanına, 16 bin 641,34 metrekare emsale esas inşaat alanına sahip.


3-) 678 ada 9 parsel 12 bin 932,18 metrekare parsel alanına, 25 bin 864,36 metrekare emsale esas inşaat alanına sahip.Web: http://www.torkam.com.tr/Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com